Barber to zdecydowanie więcej niż tylko fryzjer męski, a skorzystanie z jego usług pozwala profesjonalnie zadbać o swoją brodę, wąsa oraz dopasować do nich jedną z klasycznych fryzur. A wszystko w klimatycznym miejscu, przeznaczonym wyłącznie dla facetów. Nie dziwi więc popularność barberów, również w naszym kraju. Jak wybrać dobrego barbera? Jakimi cechami powinien nas do siebie przekonać?

Barber – więcej niż tylko męski fryzjer

Idąc do barbera, w rzeczywistości nie tylko otrzymuje się porządnie wykonane strzyżenie, golenie i stylizację, ale znacznie więcej. To czas spędzony w męskim gronie, w obiekcie, który został stworzony „pod Ciebie”, gdzie pogadasz przy dobrej kawie o męskich sprawach. Można tu poczuć się swobodnie, oczekując na obsługę lub na zakończenie wykonywanego strzyżenia. U barbera zadbasz o swoją brodę – jej strzyżenie, stylizację oraz pielęgnację i nawilżenie. Tu również wymodelujesz wąsa, a do tego wszystkiego dopasujesz odpowiednią fryzurę. Jedną z klasycznych, typowo męskich fryzur, w których będziesz rewelacyjnie wyglądał przy każdej okazji.

Usługi barberskie – czym się kierować przy wyborze salonu?

Polacy coraz chętniej decydują się na strzyżenie i pielęgnację brody w miejscu typowo do tego zaprojektowanym, nie dziwi więc rosnąca popularność tzw. barber shopów, czyli odpowiedników salonów fryzjerskich, z tym że utrzymanych w ciekawej stylistyce i oferującej klasyczne fryzury i pielęgnację brody. Jak spośród nich wybrać miejsce, do którego warto się wybrać? Oczywiście każdy zwraca uwagę na inne rzeczy, ale już sam wygląd miejsca może nam bardzo wiele zdradzić na temat profesjonalizmu osób w nim pracujących, podejścia do obsługiwanych klientów czy nawet doświadczenia barberów. Warto skierować się do miejsca, w którym panuje czystość i porządek, obsługa wygląda profesjonalnie, a także widać starannie opracowany i wykonany design pomieszczenia. To jednak w największej mierze obsługa będzie miała wpływ na jakość wykonywanych usług. Czym powinna się cechować?

Dobry fryzjer męski Żoliborz – czyli jaki?

Barber to więcej niż tylko fryzjer męski, który zajmie się Twoją fryzurą – ogarnie także brodę i wąsy, a więc będzie miał kluczowy wpływ na Twoją stylizację przez następne kilka tygodni. Dlatego warto starannie dobrać tego, komu powierzysz swoje włosy i brodę. Jakie cechy powinien mieć dobry barber? Po pierwsze – doświadczenie, bez niego naprawdę trudno zaufać komuś i zaryzykować swoją brodą, na której wyhodowanie czekało się kilka miesięcy. Jeśli pracuje w zawodzie od lat i ma wielu klientów, to prawdopodobnie jest specjalistą w swoim fachu. Po drugie – otwartość i skłonność do dialogu. Dobry barber przed wzięciem nożyczek czy brzytwy w rękę wcześniej z Tobą porozmawia, aby poznać Twoje oczekiwania i adekwatnie do nich wykonać usługę, bądź wytłumaczyć Ci, dlaczego do Twoich rysów twarzy czy do Twojej stylistyki wybrana fryzura nie pasuje. Podpowie Ci również, jak dbać o brodę, aby zawsze prezentowała się nieskazitelnie. Po trzecie – dobry barber sam będzie zadbany. Warto przyjrzeć się jego fryzurze czy brodzie i zastanowić się, czy i Tobie przypadnie do gustu podobna stylizacja. Najprawdopodobniej powie Ci ona dużo na temat fryzur i stylu brody, w których dany barber czuje się najlepiej.

Dobry fryzjer męski może być już za rogiem

Nie zawsze musisz jeździć na najbardziej prestiżowego miejsca w Warszawie, aby znaleźć dobrego barbera czy fryzjera męskiego. Samo płacenie ogromnych sum za usługę, czy skorzystanie w niej w renomowanym miejscu nie gwarantuje lepszej fryzury, czy lepiej wyznaczonej linii brody. Nierzadko można odkryć, że niewielki salon fryzjerski pod Twoim domem zatrudnia pełnych pasji ludzi, którzy nie tylko zadbają o Twoją brodę, ale również się z Tobą zakumplują. Wystarczy tylko dać im szansę i sprawdzić, co potrafią w praktyce.

Strzyżenie męskie u barbera nie musi być drogie!

Jeśli barber kojarzy Ci się z pokaźnymi rachunkami za wykonywane strzyżenia czy golenie, to tylko częściowo masz rację. Wielu fachowców za swoje usługi pobiera naprawdę bardzo wysokie opłaty, ale nie oznacza to, że zawsze trzeba płacić tak dużo. Na przykład w naszym salonie „Między Grzebieniem a Nożyczkami” znajdziesz naprawdę wysokiej jakości usługi w przystępnych cenach – a co najważniejsze, za Twoją stylizację odpowiedzialny będzie Marcin, barber z powołania, który nie tylko dba o wąsy i brodę, ale robi to z prawdziwą pasją.

Strzyżenie męskie – cena!

Podstawowe strzyżenie męskie w naszym zakładzie fryzjerskim to wydatek od 45 do 75 złotych, w zależności od skomplikowania i długości włosów (emeryci i renciści mogą liczyć na zniżkę i usługę za 30 złotych). Strzyżenie z myciem to wydatek o 5 PLN wyższy, a jeśli chcesz wykonać strzyżenie brody i włosów, to zapłacisz w przedziale 65 do 100 złotych. Pielęgnacja brody kosztuje 30 do 70 złotych, a jeśli masz tylko wąsy, to zapłacisz okrągłą „dyszkę”. Nie są to więc wygórowane ceny – szczególnie że mówimy o specjaliście ze swojej branży. Najlepiej jednak zrobisz, jeśli wypróbujesz nasze usługi osobiście. Zapraszamy!

Więcej informacji https://miedzy-grzebieniem-a-nozyczkami.pl/fryzjer-meski/