Jak rozmawiać z barberem – Konsultacja z fryzjerem męskim

lip 27, 2023Barber, Porady fryzjerskie

Czy kiedykolwiek zdarzyło Ci się opuścić salon fryzjerki niezadowolony z otrzymanej fryzury? Nie należysz do wyjątków. Tak naprawdę zdarza się to częściej, niż mogłoby się wydawać. Dlaczego tak się dzieje? Powodów może być sporo. Poznaj niektóre z nich oraz dowiedz się, co robić, aby zawsze otrzymać fryzurę zgodną ze swoim życzeniem.

Co powiedzieć u fryzjera męskiego? Zastanów się, czego oczekujesz!

Chciałeś u fryzjera męskiego nieco podciąć włosy, a wyszedłeś z salonu prawie łysy? Jedną z najczęstszych przyczyn takich sytuacji jest brak odpowiedniej komunikacji z barberem . Na samym początku swojej wizyty w salonie fryzjerskim warto dokładnie opowiedzieć, jakie są twoje oczekiwania. Aby to zrobić, musisz najpierw sam zastanowić się, jaką fryzurę chcesz uzyskać. Jeżeli nie jesteś zdecydowany na żadne konkretne cięcie, tak naprawdę każdy efekt może okazać się niezadowalający. Co możesz zrobić w takiej sytuacji? Poszukaj inspiracji! W Internecie nie brakuje zdjęć modelów przedstawiając najmodniejsze cięcia dobrane do kształtu twarzy czy karnacji. Poświęć trochę czasu, aby wybrać kilka fryzur, które najbardziej Ci się podobają, a następnie pokaż je znajomym lub członkom rodziny i zapytaj o ich poradę. Chciałbyś uzyskać bardziej fachową pomoc i nie wiesz, jak rozmawiać z Barberem o fryzurze? Pokaż kilka propozycji swojemu barberowi, który z pewnością podpowie Ci, jakie cięcie sprawdzi się w Twojej sytuacji. Jeżeli już znajdziesz idealną fryzurę, zachowaj jej przykładowe zdjęcie, ponieważ posłuży Ci podczas kolejnych wizyt u fryzjera.

Pierwsza wizyta u fryzjera – jak wytłumaczyć, jaką fryzurę chce?

Jak zacząć rozmowę z fryzjerem męskim, jeżeli jesteś u niego pierwszy raz? Jeżeli już wiesz, czego chcesz to postaraj się dokładnie powiedzieć barberowi, o jakim efekcie marzysz. Możesz też opowiedzieć nieco o sobie i swoim stylu życia, na przykład ile czasu jesteś w stanie poświęcać na stylizację każdego dnia. Być może zwykle spieszysz się rano, więc Twoja fryzura powinna być łatwa w utrzymaniu? Opowiedz mu też o zasadach panujących w Twojej pracy – czy obowiązuje w niej swobodny styl, czy może sztywne reguły? Na wizytę w salonie fryzjerskim ubierz się tak, jak to robisz na co dzień, co pomoże fryzjerowi lepiej zorientować się, jakie są Twoje upodobania modowe. Siedząc już na fotelu, zamiast patrzeć w lustro bez słowa, staraj się utrzymywać z fryzjerem konwersację. Upewnij się, że jest świadomy Twoich oczekiwań i tego, czego absolutnie nie akceptujesz.

 

Jak rozmawiać z barberem? O tym też musisz pamiętać!

Zdecydowałeś się na totalną zmianę swojego wizerunku i zastanawiasz się, jak wytłumaczyć barberowi, jaką chce się fryzurę? Pamiętaj wspomnieć o tym podczas umawiania się na wizytę. W takiej sytuacji prawdopodobnie konieczna będzie dłuższa konsultacja, niż ma to miejsce w przypadku tradycyjnego podcięcia włosów. Specjalista zaplanuje wtedy wystarczającą ilość czasu, aby poświęcić Ci dodatkową uwagę i nie będzie spieszyć się ze względu na czekających już klientów. Co więcej, jeżeli chciałbyś ściąć włosy nieco krócej niż zwykle, zamiast dawać ogólnie i trudne do zinterpretowania wskazówki, możesz użyć palców, aby wskazać oczekiwaną długość. Jeżeli wyjaśnienia fryzjera są dla ciebie nie jasne, zadawaj dodatkowe pytania lub poproś o więcej szczegółów. Jeśli w jakimkolwiek momencie poczujesz się nieswojo, wyraź swoje wątpliwości. Dobry fryzjer nie będzie reagować nerwowo na uwagi klienta. Wręcz przeciwnie – będzie przyjazny i chętny do współpracy.

Jak wytłumaczyć, fryzjerowi męskiemu czego chce?

 

A co jeśli mimo wszelkich starań i precyzyjnego tłumaczenia w dalszym ciągu za każdym razem wychodzisz niezadowolony z salonu fryzjerskiego? Być może to najlepszy czas, aby zmienić fryzjera męskiego lub barbera na takiego, który chętnie uwzględni Twoje oczekiwania. W naszym salonie „Między Grzebieniem a Nożyczkami” https://miedzy-grzebieniem-a-nozyczkami.pl/ możesz liczyć na najwyższej jakości usługi barberskie. Pracujący w nim barber – fryzjer męski Marcin służy doświadczeniem i fachową radą oraz doskonale zna potrzeby klientów. Jego specjalnością jest dopasowywanie fryzur do kształtu twarzy i poszczególnych oczekiwań nawet najbardziej wymagających klientów. To miejsce, do którego na pewno będziesz wracał!

Zapraszamy serdecznie do naszego salonu fryzjerskiego
Załoga Między Grzebieniem A Nożyczkami

Zobacz inne posty!

0 komentarzy